Zvěstovice - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Znak a vlajka Obce Zvěstovice

Znak a vlajka Obce Zvěstovice

Vážení spoluobčané,

sněmovním Podvýborem pro heraldiku a vexilologii byl, po skoro ročním čekání, schválen znak a také vlajka obce Zvěstovice. Obojí dle grafického návrhu pana Mgr. Jana Tejkala. Zastupitelstvo obce vybíralo ze sedmi grafických návrhů, kdy nakonec byl vybrán návrh č.5, který se stal předlohou pro obecní vlajku a znak.

Vlajku jste již mohli zahlédnout vyvěšenou na Obecní úřadě při příležitost státního svátku. Znak obce bude v nejbližší době instalován na zdi Obecního úřadu Zvěstovice.

Doufám, že jste s výběrem návrhu spokojeni a znak a vlajka se Vám budou líbit.

Váš starosta

Znak Obce Zvěstovice